Fixed IR Bullet Network Camera Uniview IPC2124LB-AF40-A2, 4MP, White
Regular price 178.20 ₾
განვადებით თვეში 7₾-დან
0% |
  • Product code: 367975
  • Manufacturer Code: IPC2124LB-AF40-A2
  • Brand: Uniview
  • Quantity: 5+ pcs
1 People watching this product now!
Regular price 178.20 ₾
  • Brand: Uniview
  • Model: IPC2124LB-AF40-A2
  • Product Type: Video Surveillance Camera
  • Camera
  • Maximum Resolution: 4 Megapixels
  • Sensor: 1/3.0" CMOS
  • Minimum Illumination
  • Color: 0.01 Lux (F2.0, AGC On)
  • 0 Lux with IR on
  • Day/Night Infrared Filter with Automatic Switching (ICR)
  • Shutter: Auto/Mechanical, 1 to 1/100000 sec
  • Lens
  • Focal Length: 4.0 mm
  • Digital Aperture Type: Fixed
  • Digital Aperture F2.0
  • Field of View (H): 73.4°
  • Field of View (V): 40.4°
  • Field of View (D): 79.5°
  • Lens Type Fixed
  • DORI
  • DORI Distance (Lens): 4.0 mm
  • Video
  • Video Compression: Ultra 265, H.265, H.264
  • H.264 Code Profile: Baseline Profile, Main Profile, High Profile
  • Video Bitrate: 128 kbps to 6144 kbps
  • Image
  • White Balance: Auto, Outdoor, Fine Adjustment, Sodium Lamp, Blocked, Auto2, Area White Balance
  • Digital Noise Reduction: 2D/3D DNR
  • Audio
  • Audio Compression: G.711U, G.711A
  • Audio Bitrate Speed: 64 kbps
  • Sampling frequency: 8 kHz
  • Network protocols: IPv4, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, RTP,
  • RTSP, RTCP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, UPnP, HTTP, HTTPS, QoS,
  • SSL/TLS
  • Interface
  • Network
  • 1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
  • Dimensions: 157.5 × 62.5 × 62.7 mm